Saulės parkai Lietuvoje
Pastarieji 3 metai buvo ypač svarbūs ir reikšmingi valstybei skatinant įmones ir fizinius asmenis diegti atsinaujinančius energijos šaltinius. Lietuvos laukuose vienas po kito dygsta ir didėja saulės parkai. Jų atsiradimus įtakojo reikšmingi valstybės sprendimai.
Vien 2019-2022 metais skirta 16 mln. eurų saulės elektrinių įrengimui, t.y. po 4 mln. per metus. Ši parama gali būti didinama, atsižvelgiant į pareiškimų gausą. 2020 metų sausio mėnesį buvo pateikta net 5000 paraiškų saulės elektrinėms įsirengti. Tai didžiausias skaičius per visą laikotarpį, kurį įtakojo valstybės sprendimas mokėti kompensacijas ne tik įrengiant elektrinę ant stogo ar nuosavos žemės, bet ir įsigyjant nutolusias elektrines saulės parkuose.
Saulės parkai Lietuvoje
Šiuo metu vystomi keli saulės parkai šalyje:
-
Kuršėnuose „Saulės grąža“ vystomas parkas jau tiekia energiją.
-
Elektrėnų rajone, Obenių kaime IV etape vystomas parkas, kurio bendra galia 300 kW.
-
Utenos saulės parko bendra galia siekia 500 kW; šiame parke elektrinę galima nusipirkti arba išsinuomoti.
-
Molėtų rajone, Suginčiuose esančio saulės parko bendra galia 1005 kW.
-
Lazdijų rajone, Buktos kaime parko bendra galia 1599 kW.
„Saulės grąža“ parkai Šiaulių rajone
Progresyvi saulės energetikos įmonė „Saulės grąža“ yra įrengusi didžiausią – 1,7 MW saulės elektrinę Pabaltijo šalyse. Šiuo metu komanda vysto antrą pagal dydį projektą – saulės parkus Kuršėnuose. Sėkmingai įrengti 1-3 etapo saulės parkai skatino įmonės atstovus žengti į priekį ir tapti antro pagal dydį parko Lietuvoje vystytojais. Iš viso bendra įrengtų saulės elektrinių galia siekia 2500 kW.
„Saulės grąža“ vystomas projektas sulaukia didelio susidomėjimo dėl palankių kainų rinkoje ir aukštos kokybės įrangos. Tai garantuoja greitesnį elektrinės atsipirkimo laiką ir ilgą garantinį terminą. Todėl elektrinių savininkai gali džiaugtis 3 kartus mažesnėmis elektros kainomis mažiausiai 25 metus.
Saulės parkai suteikia galimybę tapti energiją gaminančiais vartotojais butų ir namų gyventojams, kai nėra galimybės įrengti elektrinę ant namo stogo ar nuosavos žemės. Be to, nusipirkti jau veikiančią jėgainę yra žymiai paprasčiau ir greičiau nei ją įsirengti ant pastato stogo.
Leave a Reply