Kaip paruošti automobilį žiemai?
Foto: pixabay.com
Automobilio ruošimas žiemai prasideda vasaros pabaigoje bei rudens pradžioje, nes oro sąlygos prastėja jau rudenį ir sniegas, plikledis bei audros gali užklupti jam tik įpusėjus. O ar žinote, kokios naujos žieminės padangos tinkamiausios jums bei kokie kiti dalykai turi būti patikrinti automobilyje artėjant rudeniui bei žiemai?
Svarbiausia – žieminės padangos
Labiausiai už saugumą atsakinga dalis automobilyje yra padangos. Užsidėkite senas, nudėvėtas padangas ir tikrai lengvai prarasite kontrolę tiesiog lygiame kelyje, o ką jau kalbėti apie balas, purvą sniegą ir, žinoma, ledą. Kokybiškos, nesudėvėtos žieminės padangos tebėra puikios konsistencijos, guma nėra sukietėjusi, o protektorius ne tik gilus, bet ir pakankamai minkštas, kad užtikrintų puikų sukibimą su asfaltu, sniegu ir ledu.
Kaip išsirinkti naujas žiemines padangas?
Kaip ir daugelio produktų, padangų kokybę taip pat nusako ir jų kaina – brangesnės padangos dažniausiai būna puikiai žinomų, visada aukštą kokybę užtikrinančių gamintojų. Tačiau net ir pačios brangiausios padangos nepatenkins jūsų poreikių, jeigu jos bus skirtos ne jums. Štai keli punktai, kuriuos pravartu užsirašyti ir atsiminti:
- Sezoninės ir žieminės – sezoninės padangos yra puikus pasirinkimas tol, kol kelio danga yra sausa, be sniego. Nors jos yra sukurtos taip, kad tiktų visiems metų laikams ir visų tipų orams, žieminės padangos ant sniego yra gerokai stabilesnės ir patikimesnės nei sezoninės. Ir sakydami patikimesnės, turime omeny, kad žieminių padangų stabdymo kelias ant ledo yra dvigubai trumpesnis nei sezoninių. Taigi, jeigu automobilį naudojate dažniau nei kartą per savaitę ir važiuojate toliau nei iki netoliese esančio prekybos centro – jums reikalingos žieminės padangos.
- Dygliuotos padangos – dažnai manoma, kad pačios geriausios žieminės padangos yra dygliuotos, tačiau tai yra tiesa tik tam tikromis aplinkybėmis. Padangose esantys metaliniai dygliai yra idealūs pagalbininkai važiuojant suspaustu sniegu bei ledu – jie tvirtai įsikabina ir užtikrina stabilumą posūkiuose, greitesnį įsibėgėjimą bei trumpesnį stabdymo kelią. Vis dėlto, dygliuotos padangos yra pats blogiausias pasirinkimas važiuojant asfaltu. Negana to, jos žymiai triukšmingesnės už įprastas padangas.
Foto: Shutterstock.com
- Dydis – jeigu galite, rinkitės gamintojo rekomenduojamus padangų matmenis, nes būtent jie yra geriausiai pritaikyti jūsų turimo automobilio svoriui, dinamikai bei galiai. Vis dėlto, neretai apie tokius dalykus rimtai negalvojama ir didelė dalis automobilių važinėja su nestandartiniais, didesniais ratais. Tokiu atveju padangas rinktis reikia tiksliai pagal ratlankių diametrą ir plotį.
- Padangų pagaminimo data – sakoma, kad padangos išlaiko geriausias savybes apie 5-7 metus. Tada, kuo jos senesnės, tuo guma yra kietesnė, lengviau trūkinėja ir nebeužtikrina tinkamo stabilumo. Todėl pirkdami padangas nepatingėkite patikrinti jų pagaminimo datos. Data žymima keturiais mažais skaitmenimis ant šono. Pavyzdžiui, 1018 reiškia, kad ta padanga buvo pagaminta 2018 metų 10 mėnesį. Nepamirškite ir to, kad padangų kokybė priklauso ir nuo laikymo sąlygų – 3 metus lauke padėtos naujos padangos tikrai bus abejotinos kokybės.
Dažnai tolimus atstumus keliaujantiems vairuotojams rekomenduojame nepagailėti pinigų ir investuoti į žinomo gamintojo, kokybiškas padangas. Pavyzdžiui, Michelin, Pirelli, Continental, Goodyear skiria daug dėmesio kiekvienai smulkmenai, atlieka visus reikalingus bandymus ir visiškai netoleruoja net ir menkiausio broko. Taigi, kokybė kainuoja daugiau, tačiau visada būsite užtikrintas dėl savo ir kitų vairuotojų saugumo.
Foto: pixabay.com
Bendra automobilio patikra
Vasarai pasibaigus keičiasi oro sąlygos ir lauko temperatūra. Kiekviena jūsų automobilio detalė turės atlaikyti gerokai daugiau drėgmės, šaltį ir net druską, kurią „renkate“ važiuodami valomais keliais.
Tad pradėkite nuo skysčių. Langų ploviklis bei aušinimo skystis turėtų būti atsparūs šalčiui – jeigu vasaros metu į aušinimo sistemą pylėte vandens arba langų plovimo skysčio bakelį užpildėte vasariniu skysčiu, žemoje temperatūroje jie gali užšalti, sukeliant labai didelius, daug išlaidų reikalaujančius gedimus.
Įsitikinkite, kad automobilyje naudojami gamintojo rekomenduojami tepalai. Jie gali būti skirtingų rūšių, kiekviena iš jų turi skirtingą atsparumą temperatūrai bei yra klampesni arba skystesni. Didelės klampos tepalai žemoje temperatūroje gali būti per tiršti, kad tinkamai suteptų visus variklio komponentus. Tuo tarpu, per daug skystas tepalas įkaitęs gali išbėgti pro įvairias tarpines.
Lyjant, sningant arba kojų ir rankų pirštus stingdančiame šaltyje tikrai nenorėsite laukti, kol kas nors padės užvesti jūsų automobilį „krokodilais“ arba pastumti. Todėl pasirūpinkite kokybišku akumuliatoriumi iš anksto.
Na ir, galų gale, patikrinkite bazinius dalykus, kaip langai, žibintai bei valytuvai. Pavyzdžiui, prasidėjus rudeniui, automobilyje visada kaupiasi drėgmė ir rasoja langai. Šią problemą dalinai išsprendžia kruopštus langų nuvalymas iš vidaus, kas neretai yra nuvertinama. Jeigu valytuvai valo netinkamai, palieka griovelius bei dryžius – pasikeiskite juos jau dabar, priešingu atveju keisti teks išsekus jūsų kantrybei.
Ne tik paruoškite, bet ir tinkamai eksploatuokite
Tinkamas pasiruošimas žiemai nėra viskas, ko reikia. Jeigu norite, kad jis tarnautų ilgai ir užtikrintai, rūpinkitės juo atitinkamai, atsižvelgdami į metų sezoną. Pavyzdžiui, kaip dažnai automobilį plaunate rudenį ir žiemą? Daugelis vairuotojų yra linkę plauti automobilius atšilus orams, tačiau švara daug svarbesnė žiemą bei rudenį – ant kėbulo kaupiasi vanduo, druska ir purvas. Visa tai veda prie korozijos. Kartais gatvėje galite pamatyti ir senus, puikiai atrodančius automobilius – ir patikėkite, žiemomis jie apkibę druska tikrai nevažinėjo.
Taip pat tinkamai rūpinkitės ratais. Vairuotojai dažnai skleidžia apkalbas, kad vieno ar kito automobilio važiuoklė yra nepatikima, o problema neretai būna ratų balansavime – balansuoti reikia bent keletą kartų per metus, nes vibracija stipriai kenkia važiuoklės komponentams. Kalbant apie balansavimą, subjurus orams reguliariai nuvalykite ratus, nes susikaupęs sniegas ir purvas juos taip pat išbalansuoja.
O jūs ar pasiruošėte žiemai? Siūlome apsilankyti internetinėje parduotuvėje www.padangos1.lt ir pasižvalgyti – puikiomis kainomis siūlomi įvairių tipų ratlankiai bei vasarinės, žieminės padangos. Linkime jums saugių kelionių!
Renkantis padangas svarbu nepermokėti, todėl perku jas internetu. Jei ieškote gerų kainų tai patariu šią parduotuvę: https://www.naujos-padangos.lt/padangos/vasarines-padangos/