Greiti kreditai nedirbantiems asmenims
Greitieji kreditai ir trumpalaikės paskolos šiais laikais yra kaip niekad populiarūs. Juos gauti taip lengva, kad Lietuvoje greitųjų kreditų įmonių paslaugomis naudojasi neįtikėtinai didelė dalis piliečių. Kodėl jie tokie populiarūs ir kas lėmė tai, kad šiandien galima rinktis iš daugybės įmonių, teikiančių greituosius kreditus ar paskolas? Greitųjų kreditų įmonių greitas kūrimasis prasidėjo 2008 metais. Atsirado žmonių, kurie sugebėjo ekonominę krizę išnaudoti taip, kad iš to užsidirbtų. Ne veltui sakoma, kad apsukrūs žmonės uždirba ir pačiais blogiausiais, kalbant apie ekonomiką, laikais. Taigi, žmonėms pradėjus trūkti pinigų, apsukresni ėmėsi kurti įmones, kurios spręstų šią problemą. Taigi, viena po kitos ėmė dygti greitųjų kreditų teikimo paslaugas siūlančios firmos. Ne viena jų žinoma iki šiandien, praėjus net 8 metams nuo didžiojo kreditų įmonių sprogimo, jei taip galima pavadinti. Nors konkurencija tarp kredito įmonių vis didėjo į rinką lendant vis naujoms firmoms, tačiau žmonių poreikis greitai ir patogiai pasiskolinti pinigų neslopo. Būtent tai ir lėmė kredito įmonių sėkmę, kuri išliko ir praėjus finansinei krizei.
Jei prieš 10 metų apie greituosius kreditus ir juos teikiančias firmas žinojo tik vienas kitas žmogus, šiandien turbūt nerastume žmogaus, kuris apie tai nebūtų girdėjęs. Įmonių reklamas, įkyriai siūlančias pasiskolinti pinigų ne iš geriausio, o iš neutralios firmos, matome viešajame transporte, per televiziją, eidami mieste, naršydami internete ir net gaudami sms žinutes. Tai argi įmanoma negirdėti apie greituosius kreditus? Prieš keletą metų keliose greitųjų kreditų įmonėse buvo išplitęs ir kitoks reklamavimo būdas. Tai yra, jei žmogus, pasiėmęs greitąjį kreditą, pasiūlys tos firmos, kurios yra klientas, paslaugas ir savo draugams, jis gaus nedidelę sumą pinigų į savo sąskaitą. Žinoma, tik tuo atveju, jei atvestas draugas taip pat pasiims greitąjį kreditą. O pirmasis kreditas buvo siūlomas nemokamai, tai yra, be palūkanų. Taigi, neturėdami ko prarasti žmonės paimdavo greitąjį kreditą, jį po kelių minučių grąžindavo ir kviesdavo draugus padaryti tą patį. Kas vyksta toliau? O gi bet kuris žmogus, paėmęs iš tos firmos kreditą, greičiausiai, kai jam tikrai reikės greitojo kredito, vėl pasinaudos tos pačios firmos paslaugomis, nes žinos, kaip viskas veikia, bus paprasčiau naudotis svetaine ir firma jau atrodys patikima ir žinoma. Taigi, toks reklamos būdas iš tiesų pasiteisina.
Kas gali gauti greitąjį kreditą
Greitieji kreditai internetu išduodami kone kiekvienam. Žinoma, yra reikalavimai, kad klientas būtų pilnametis (kartais reikalauja ir 22 metų amžiaus), tačiau jokia finansinė kliento situacija nėra tikrinama. Tai gali būti ir nedirbantis studentas ir pensininkas. Kaip jau galėjote suprasti, greitieji kreditai nedirbantiems asmenims taip pat yra suteikiami. Imant greitąjį kreditą nereikia nei nurodyti, kiek per mėnesį uždirbate ar kiek išleidžiate. Tai yra didžiulis privalumas, dėl ko žmonės renkasi greitųjų kreditų įmonių paslaugas. Žinoma, yra ir minusų. Tai yra, jūs negalėsite gauti didelės pinigų sumos. Šios firmos riboja kreditų dydį iki kelių tūkstančių eurų (visos skirtingai, tai gali būti ir 1000 eurų ir 2000). Taip jos apsisaugo nuo nepatikimų klientų, kurie gali negrąžinti pinigų ir tų pinigų išskaičiavimas būtų tik papildoma problema įmonei ir laiko gaišimas. Tiesa, dar vienas apsidraudimo būdas yra tas, jog pirmasis kreditas yra ribotas. Tai yra ribojama pirmojo kredito suma, kuri yra išduodama, o taip pat ir kredito grąžinimo terminas. Jei nespėsite grąžinti kredito laiku ar nesumokėsite visų palūkanų, kitą kartą greitojo kredito galite ir negauti. Na bent jau toje pačioje firmoje. Na o jei atsiskaitėte laiku ir įvykdėte visus sutartus įsipareigojimus, tuomet greičiausiai jums bus padidinta siūloma pasiskolinti kredito suma. Ir visai nesvarbu ar suteikiamas greitasis kreditas bedarbiams, studentas ar kitiems, pajamų neturintiems žmonėms.
Tik nemanykite, jog jei viena firma jums kredito nebeišduos, nes nespėjote jo grąžinti, tai galėsite pasiskolinti kitoje firmoje. Žinoma, tą padaryti galėsite, tačiau jei norėsite didesnės paskolos, kai jau jums reikės parodyti savo finansinius įsipareigojimus ir bus tikrinama jūsų kredito istorija, jūsų paskolos paraiška gali būti atmesta. Todėl, jei skolinatės pinigus, ypatingai jei tai greitieji kreditai nedirbantiems, būkite įsitikinę, jog sugebėsite laiku grąžinti pinigus, palūkanas, sumokėti administracinius mokesčius.
Kaip skolintis atsakingai, kai esate bedarbis
Vienas iš dažniausių atvejų, kai skolinamasi pinigų, tai yra imamas greitasis kreditas, yra kai pritrūksta iki atlyginimo ar žmonės netenka darbo. Tokiu atveju ne vienam tiesiog pritrūksta pinigų paprastiems dalykams, kaip maisto prekės, sąskaitos už komunalines paslaugas, kiti finansiniai įsipareigojimai. Tačiau būna atvejų, kai žmonės tiesiog nesugeba grąžinti pinigų laiku. Taigi, jei esate bedarbis ir norite pasiimti greitąjį kreditą, jums reikės labai gerai paskaičiuoti ir apgalvoti, ar tikrai sugebėsite grąžinti pasiskolintus pinigus laiku ir nevėluosite nė viena diena. Jei abejojate, galbūt tada geriau pasiskolinti iš patikimo draugo? Tačiau būkite atsargūs, sugriauti draugo pasitikėjimą jumis taip pat yra labai lengva. Todėl turėkite gerai paskaičiuoti, kiek pinigų jums reikia. Suplanuoti, kaip tuos pinigus leisite, kiek skirkite maistui, kiek reikės sumokėti mokesčiams, kiek pinigų gali prireikti ieškant naujo darbo. Juk jei neieškosite kito darbo arba nekursite savo verslo ir neužsiimsite individualia veikla, bus sunku gauti pinigų, kuriuos būsite skolingas kreditą išdavusiai įmonei. Skaičiuokite, vertinkite savo finansus kritiškai, juk nenori rizikuoti ir susidurti su antstoliais ar tiesiog nebeturėti iš kur pasiskolinti pinigų kitą kartą.
Visgi, istorija sako, kad būna taip, kad žmonės, būdami skolingi vienam kreditoriui, skolinasi iš kito, kad padengtų skolas. Deja, dažniausiai tai tik pablogina situaciją, nes tuomet jau žmogus būna skolingas ne vienai, bet jau dviem įmonėms. Liūdna tiesa, tačiau taip atsitinka ne vienam žmogui. Neįvertinę savo galimybių žmonės prisidaro skolų, kurias grąžinti darosi vis sunkiau, nes palūkanos vis kaupiasi ir reikia uždirbti vis daugiau pinigų, kad būtų galima grąžinti visus pasiskolintus pinigus. O ką jau kalbėti, kai žmogus neturi nei darbo, nei jokių pastovių pajamų. Tačiau, net ir tokiu atveju yra šiokia tokia išeitis, kaip galima palengvinti savo dalią. Tai – greitųjų kreditų refinansavimas. Susipažinkime su tuo iš arčiau.
Kaip refinansuoti greituosius kreditus?
Apskritai, kas yra tas kreditų ir paskolų refinansavimas? Vadovėliškai šnekant, tai yra finansinių įsipareigojimų perleidimas naujam kreditoriui palankesnėmis klientui sąlygomis. Kaip viskas vyksta? Tarkime, jūs turite finansinių įsipareigojimų net kelioms greitųjų kreditų įmonėms. Įsipareigojimų tiek, kad nespėjate visko grąžinti laiku, o dar ir reikia sukti galvą, kiek kuriam kreditoriui turite sumokėti. Ką darote? Susirandate kreditorių, kuris užsiima kreditų refinansavimu. Pasirašote su juo sutartį, kurioje yra palankesnės sąlygos, negu jas turite dabar. Tai yra, galbūt pasikeis palūkanų norma, o galbūt ir bus pratęstas grąžinimo terminas. Kai pasirašysite sutartį, naujas kreditorius perims visus jūsų finansinius įsipareigojimus ir už jums mokės kreditoriams, kuriems jūs esate skolingas. Ką turite padaryti jūs, tai mokėti įmokas tik vienam kreditoriui, tai yra tam, kuris refinansuoja jūsų kreditus.
Nors iš pirmo žvilgsnio kreditų refinansavimas gali atrodyti tik kaip finansinių įsipareigojimų atidėliojimas, iš tiesų, tai duoda daug daugiau. Kai yra tik vienas kreditorius, kuriam reikia sumokėti, gyventi pasidaro gerokai ramiau. Ir tai tikra tiesa, kai žmogus turi daug finansinių įsipareigojimų, tie įsipareigojimai dažnai slegia labiau psichologiškai, nei finansiškai, kas gali privesti iki depresijos ar kitų panašių ligų arba pastūmėti žmogų imtis neapgalvotų sprendimų. Taigi, geriausia ką galite padaryti, tai visuomet grąžinti skolas laiku ir niekada nesiskolinti tam, kad grąžintumėte skolas. Juk kai pasiskolinate, turite grąžinti daugiau, tai yra, prisideda palūkanas. Kartais žmonės nė nepastebėdami įklimpsta į skolas. Tokiu atveju lieka nedaug pasirinkimų – arba dirbti kuo daugiau, tai yra ir po 20 valandų per parą, arba išvažiuoti keliems mėnesiams padirbėti į užsienį, kur atlyginimai gerokai didesni nei Lietuvoje ir greičiausiai galima sutaupyti reikiamą sumą pinigų. Tiesą sakant, ne vienas lietuvis taip ir yra padaręs. Tai yra, išvažiavęs į užsienį užsidirbti tiek, kad galėtų grąžinti skolas. Nors tai ir nepavydėtina situacija, tačiau labai gera patirtis ir pamoka gyventi, kai skolintis atsakingai, kad nė nesinorėtų vėl grįžti prie tokių laikų gyvenime.
Kaip pasirinkti greitąjį kreditą
Jei neteko imti greitojo kredito, tuomet verta susipažinti su tvarka, kaip kreditas yra išduodamas. O tvarka visuomet ta pati ir dažniausiai nesiskiria nei skirtingose įmonėse, nei tada kai teikiamas kreditas bedarbiams, dirbantiems ar pensininkams. Visų pirma, reikės pasirinkti kreditorių, kurio paslaugomis norėsite pasinaudoti. Bet kreditorių yra tokia galybė! Kaip pasirinkti? Visų pirma, jei apie kreditorių nieko nesate girdėjęs, tai nereiškia, jog jis yra nepatikimas ir su juo geriau neprasidėti. Atlikite paprasčiau paiešką internetu. Ar šis kreditorius turi gerų atsiliepimų? Ar neturi skolų? Kaip jis yra įvertintas tam tikrose svetainėse? O gal apie išvis nėra jokios informacijos? Tuomet tokį kreditorių geriau apeiti. Visgi, vis tiek liks daug pasirinkimo. Į ką žiūrėti tuomet? Palyginkite, kokias sąlygas siūlo kiekviena kredito įmonė. Visur jos bus skirtingos, o skirtis gali net keli dalykai. Tad į ką reikėtų atkreipti dėmesį?
Visų pirma, pažiūrėkite, kokias palūkanas siūlo kiekviena įmonė. Juk nenorite permokėti, kai kita firma siūlo kone dvigubai mažesnes palūkanų normas? Tačiau, didesnės palūkanos gali būti pagrįstos kitomis sąlygos. Pavyzdžiui, esate bedarbis studentas, kuriam tėra 18 metų. Turėtumėte žinoti, jog ne visi kreditoriai skolina pinigus tokiems jauniems žmonėms. Kai kur amžiaus limitas yra 20 ar 22 metai. Tiesa, kai kurie kreditoriai turi ir amžiaus lubas, kai itin seniems žmonėms pinigai taip pat nėra skolinami.
Kitas atvejis, kai vieni kreditoriai turi pranašumų prieš kitus, yra kuomet pirmasis kreditas yra duodamas nemokamai. Kodėl gi tuo nepasinaudojus? Pasiskolinate 200 eurų ir tiek pat grąžinate. Tiesa, gali tekti sumokėti ir nedidelį administravimo mokestį. Tačiau, kai kuriais atvejais galite sutaupyti net keliasdešimt eurų.
Galbūt jums svarbus ir grąžinimo terminas arba pirmojo kredito dydis? Kaip žinia, pirmasis kreditas yra ribojamas ir tik įrodę savo mokumą, galėsite imti didesnį greitąjį kreditą. Tačiau būna atvejų, kai pinigų reikia nemažai ir reikia dabar. Išeitis – rinktis įmonę, kuri siūlo didžiausią kredito sumą arba skolintis iš dviejų ar net daugiau įmonių iš karto.
Jei renkatės greitąjį kreditą, bene lengviausia bus rasti svetainėje, kurioje yra lyginamos kreditus teikiančių įmonių sąlygos. Tokioje internetinėje svetainėje galėsite pasirinkti greitojo kredito sumą, grąžinimo terminą ir paspaudus vos vieną mygtuką gausite kreditorių sąrašą, su pagrindinėmis sąlygomis. Tai yra, palūkanų dydžiu, koks maksimalus kreditas suteikiamas, nuo kokio amžiaus išduodamas kreditas. Matant viską viename puslapyje, pasirinkti nebus sunku.
Kaip gauti greitąjį kreditą internetu
Jei dar neteko imti greitojo kredito, nenusigąskite. Procedūra išties yra labai paprasta. Ko jums reikia, tai banko sąskaitos ir elektroninio prisijungimo prie jos. Veikianti banko sąskaita reikalinga ne tik pinigams priimti ir vėliau juos grąžinti, bet ir tam, kad patvirtintumėte savo tapatybę. Taigi, norint pasiskolinti pinigų iš kreditoriaus, jam būtina žinoti jūsų tapatybę. Tą jis sužinos, kai kreditoriui pervesti 1 euro centą iš savo banko sąskaitos (tai dažniausiai taikoma praktika). Tuo pačiu kreditorius gaus informaciją apie banko sąskaitą ir galės jums išmokėti pinigus. Tačiau kaip viskas prasideda?
Visų pirma, jei jau pavyko pasirinkti kreditorių, su kuriuo norėtumėte turėti reikalų, greičiausiai jau būsite atsidūręs kreditoriaus internetinėje svetainėje. Dažniausiai yra taip, kad jau pirmame puslapyje galite pasirinkti norimą kredito sumą ir grąžinimo terminą. Tuomet perskaitykite kredito sutarties sąlygas ir patvirtinkite, kad su jomis susipažinote ir pilnai sutinkate. Tuomet reikės užpildyti dar kelis laukelius su jūsų pagrindine informacija. Netrukus būsite paprašytas pervesti 1 euro centą į kreditoriaus sąskaitą. Tai atlikus, bus patvirtina jūsų tapatybė ir netrukus gausite pinigus į savo banko sąskaitą. Ką daryti tuomet? Džiaukitės ir naudokite pinigus tam, kam reikia. Tik nepraleiskite kredito grąžinimo dienos. Grįžę į kreditoriaus svetainę ir prisijungę prie savo paskyros, matysite, kiek esate skolingas (pasiskolinta suma, administravimo mokesčiai, priskaičiuotos palūkanos). Pinigus turėsite sumokėti iš tos pačios banko sąskaitos, į kurią juos ir gavote, tik taip kreditorius žinos, kas grąžino pinigus.
Kada dar verta imti greitąjį kreditą?
Greitieji kreditai nedirbantiems yra tikrai populiarūs, tačiau būna atvejų, kai skolinasi ir uždirbantys, bei atlyginimu nesiskundžiantys žmonėms. Dažnas atvejis yra, kai taupoma didesniam pirkiniui ir vieną dieną, dar nesutaupius reikiamos sumos, tam pirkiniui yra taikoma nuolaida, kuria tiesiog nesinori nepasinaudoti. Tokiu atveju žmonės linkę trumpam pasiskolinti pinigų, taip sutaupydami įsigydami prekę su nuolaida.
Kitas atvejis, kai prireikia pinigų, yra atostogos. Atrodo, kad leisti sau skolintis pinigus, kai tiesiog norite pagulėti paplūdimyje Maljorkoje nėra protinga. Tačiau, jei jūsų atostogos yra ribotas ir ateinančius pusę metų negalėsite gauti ilgesnių atostogų, tad kodėl gi nepasinaudojus greitųjų kreditų įmonių teikiamomis paslaugomis ir neleisti sau pailsėti? Juk gerai pailsėję žmonės būna darbingesni ir kai kuriais atvejais gali uždirbti daugiau pinigų bei lengvai grąžinti pasiskolintus pinigus.
Tiesą pasakius, bet kokį kredito pasiskolinimą galima pateisinti, jei tik yra užtikrinta, jog žmogus sugebės jį grąžinti. Jei nesate šimtu procentų įsitikinęs, kad pinigus galėsite grąžinti laiku, tuomet gal geriau nesiskolinti? Gal yra kitų būdu gauti pinigų, gal daugiau dirbti, gal susirasti laikinų darbų ar kreiptis į draugus ar gimines? Kita vertus, greitieji kreditai yra gerai tuomet, kai nenori niekam viešinti to, jog pritrūkote pinigų ir jums reikia skolintis. Tad jei taip ir yra, greitieji kreditai – puiki išeitis.
Leave a Reply