Kaip paruošti automobilį žiemai?
Foto: pixabay.com
Automobilio ruošimas žiemai prasideda vasaros pabaigoje bei rudens pradžioje, nes oro sąlygos prastėja jau rudenį ir sniegas, plikledis bei audros gali užklupti jam tik įpusėjus. O ar žinote, kokios naujos žieminės padangos tinkamiausios jums bei kokie kiti dalykai turi būti patikrinti automobilyje artėjant rudeniui bei žiemai?
Svarbiausia – žieminės padangos
Labiausiai už saugumą atsakinga dalis automobilyje yra padangos. Užsidėkite senas, nudėvėtas padangas ir tikrai lengvai prarasite kontrolę tiesiog lygiame kelyje, o ką jau kalbėti apie balas, purvą sniegą ir, žinoma, ledą. Kokybiškos, nesudėvėtos žieminės padangos tebėra puikios konsistencijos, guma nėra sukietėjusi, o protektorius ne tik gilus, bet ir pakankamai minkštas, kad užtikrintų puikų sukibimą su asfaltu, sniegu ir ledu.
Kaip išsirinkti naujas žiemines padangas?
Kaip ir daugelio produktų, padangų kokybę taip pat nusako ir jų kaina – brangesnės padangos dažniausiai būna puikiai žinomų, visada aukštą kokybę užtikrinančių gamintojų. Tačiau net ir pačios brangiausios padangos nepatenkins jūsų poreikių, jeigu jos bus skirtos ne jums. Štai keli punktai, kuriuos pravartu užsirašyti ir atsiminti:
- Sezoninės ir žieminės – sezoninės padangos yra puikus pasirinkimas tol, kol kelio danga yra sausa, be sniego. Nors jos yra sukurtos taip, kad tiktų visiems metų laikams ir visų tipų orams, žieminės padangos ant sniego yra gerokai stabilesnės ir patikimesnės nei sezoninės. Ir sakydami patikimesnės, turime omeny, kad žieminių padangų stabdymo kelias ant ledo yra dvigubai trumpesnis nei sezoninių. Taigi, jeigu automobilį naudojate dažniau nei kartą per savaitę ir važiuojate toliau nei iki netoliese esančio prekybos centro – jums reikalingos žieminės padangos.
- Dygliuotos padangos – dažnai manoma, kad pačios geriausios žieminės padangos yra dygliuotos, tačiau tai yra tiesa tik tam tikromis aplinkybėmis. Padangose esantys metaliniai dygliai yra idealūs pagalbininkai važiuojant suspaustu sniegu bei ledu – jie tvirtai įsikabina ir užtikrina stabilumą posūkiuose, greitesnį įsibėgėjimą bei trumpesnį stabdymo kelią. Vis dėlto, dygliuotos padangos yra pats blogiausias pasirinkimas važiuojant asfaltu. Negana to, jos žymiai triukšmingesnės už įprastas padangas.
Foto: Shutterstock.com
- Dydis – jeigu galite, rinkitės gamintojo rekomenduojamus padangų matmenis, nes būtent jie yra geriausiai pritaikyti jūsų turimo automobilio svoriui, dinamikai bei galiai. Vis dėlto, neretai apie tokius dalykus rimtai negalvojama ir didelė dalis automobilių važinėja su nestandartiniais, didesniais ratais. Tokiu atveju padangas rinktis reikia tiksliai pagal ratlankių diametrą ir plotį.
- Padangų pagaminimo data – sakoma, kad padangos išlaiko geriausias savybes apie 5-7 metus. Tada, kuo jos senesnės, tuo guma yra kietesnė, lengviau trūkinėja ir nebeužtikrina tinkamo stabilumo. Todėl pirkdami padangas nepatingėkite patikrinti jų pagaminimo datos. Data žymima keturiais mažais skaitmenimis ant šono. Pavyzdžiui, 1018 reiškia, kad ta padanga buvo pagaminta 2018 metų 10 mėnesį. Nepamirškite ir to, kad padangų kokybė priklauso ir nuo laikymo sąlygų – 3 metus lauke padėtos naujos padangos tikrai bus abejotinos kokybės.
Skaityti visą straipsnį “Kaip paruošti automobilį žiemai?” »